• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Skąd biorą się pr

Zaburzenia erekcji dotykają nawet dwudziestokilkulatków. Przybierają one wtedy formę np. ...

Impotencja – wyzwa

Jest poważnym problemem, który spędza mężczyznom sen z powiek. Wpływa ...

Temat nieco skomplik

Impotencja nigdy nie była prostym tematem. Często towarzyszy jej osłona ...

Schorzenie czy powó

Brak erekcji – powód do wstydu czy schorzenie jak każde ...

Tani i skuteczny spo

Brak popędu seksualnego może być wywołany przez wiele różnych czynników, ...

 

Obniża poziom cholesterolu, poprawia pamięć i koncentrację, ale przede wszystkim ceniony jest za swoje właściwości afrodyzjakalne. Żeń-szeń w sposób naturalny zwiększa potencję, poprawiając jakość życia seksualnego i zdrowie mężczyzny. Czasem jednak nie wystarcza – wtedy konieczne jest zastosowanie leków na zaburzenia erekcji.

Wyjątkowe właściwości korzenia żeń-szenia znane są już od tysięcy lat. Na Dalekim Wschodzie uważany był za remedium na wszystko. Pochodząca z Azji bylina poprawia pamięć i koncentrację, regeneruje organizm po wysiłku fizycznym, reguluje metabolizm glukozy, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, chroni wątrobę i pobudza bez kofeiny i wypłukiwania magnezu. Najbardziej jednak znana jest jako afrodyzjak i środek zwiększający libido.

Żeń-szeń wspomaga męskość

Korzeń żeń-szenia zawiera wiele cennych witamin i minerałów, które poprawiają ogólną kondycję organizmu i samopoczucie. Dostarcza on nam m.in. witaminy A, B i C, cynku, wapnia i magnezu. Niektóre suplementy diety zawierające żeń-szeń zostały dodatkowo wzbogacone o witamy B1, B2 i B6, które zmniejszają uczucie zmęczenia.

Żeń-szeń wykazuje jednak pewną szczególną właściwość. Zawiera substancje, które rozkurczają mięśnie, dzięki czemu zwiększają dopływ krwi do męskiego członka. To właśnie dlatego żen-szeń jest powszechnie uznanym, naturalnym sposobem na poprawę potencji, zwiększenie libido i lepszą kontrolę nad wytryskiem. Ale uwaga! Właściwości takie wykazuje wyłącznie konkretna odmiana – żeń-szeń koreański o czerwonym kolorze.

Napar lub tabletka

Z korzenia żeń-szenia przyrządzamy napar. Bylinę można zaparzać w samowarze, w termosie lub po prostu zalać gorącą wodą 1-2 łyżeczki surowca. Żeń-szeń można pić z miodem, najlepiej rano i w południe. Nie należy go stosować wieczorem, ponieważ wykazuje działanie pobudzające. W żadnym wypadku nie można też go mieszać z alkoholem oraz stosować w czasie infekcji lub stanu zapalnego.

Żeń-szeń znajdziemy też w suplementach diety. Wygodne do przyjmowania, nierzadko zawierają też inne składniki, dobroczynnie wpływające na męską potencję. Choć wyjątkowo zdrowy, żeń-szeń nie może być stosowany przez każdego. Lekarze odradzają wspomaganie się tym naturalnym korzeniem osobom chorym na hemofilię, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.

Lek zamiast korzenia

Zaburzenia erekcji zawsze powinny być skonsultowane z lekarzem. Choć napar z żeń-szenia i suplementy zawierające ten składnik rzeczywiście poprawiają sprawność seksualną i podnoszą libido, czasem okazują się niewystarczające w walce z impotencją. W takim wypadku konieczne jest zastosowanie leków.

Jednym z nich jest Kamagra – przepisywana przez lekarzy seksuologów oraz internistów, daje natychmiastowy efekt w postaci zwiększonego napływu krwi do członka, a co za tym idzie silniejszych i dłuższych erekcji. Substancją czynną zawartą w Kamagrze jest sildenafil, który nie uzależnia i niesie ze sobą minimalne ryzyko efektów ubocznych. Przed leczeniem impotencji nie warto się wzbraniać – satysfakcjonujące życie seksualne wpływa bowiem na nasze ogólnie zdrowie i codzienne samopoczucie.

Comments are closed.