• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Skąd biorą się pr

Zaburzenia erekcji dotykają nawet dwudziestokilkulatków. Przybierają one wtedy formę np. ...

Impotencja – wyzwa

Jest poważnym problemem, który spędza mężczyznom sen z powiek. Wpływa ...

Temat nieco skomplik

Impotencja nigdy nie była prostym tematem. Często towarzyszy jej osłona ...

Schorzenie czy powó

Brak erekcji – powód do wstydu czy schorzenie jak każde ...

Tani i skuteczny spo

Brak popędu seksualnego może być wywołany przez wiele różnych czynników, ...

Zanikająca erekcja to jedno z najczęstszych męskich zaburzeń, które można i trzeba skutecznie leczyć. Problem ten może mieć źródło w nieprawidłowej pracy organizmu, związanej np. z cukrzycą czy nadciśnieniem. Może też wynikać z przewlekłego stresu czy przemęczenia. Sprawdź, jak pozbyć się problemu z utrzymaniem wzwodu.

Zaburzenia erekcji to poważny problem, który dotyka ponad 1,5 mln Polaków. Przybierają one różne formy – od przedwczesnego wytrysku, przez brak satysfakcjonującej erekcji, aż do trudności z utrzymaniem wzwodu i ejakulacją. Niestety, panowie rzadko udają się ze swoim problemem do lekarza. To duży błąd – zaburzenia erekcji można bowiem leczyć, i to bardzo skutecznie. Aż 70% przypadków problemów z potencją udaje się całkowicie wyeliminować.

Zanikający wzwód

Mężczyźni zmagający się z problemem zanikającego wzwodu przeżywają zawsze podobny scenariusz. Pod wpływem podniecenia członek twardnieje i jest gotowy do stosunku. Jednak po kilku minutach penetracji, zanim jeszcze dojdzie do orgazmu przynajmniej jednej ze stron, wzwód słabnie, a czasem nawet zupełnie zanika. Próba kontynuowania zbliżenia nie sprawia partnerom satysfakcji. Nawet jeśli uda się zakończyć stosunek ejakulacją, pojawia się napięcie, rozczarowanie i poczucie niedopisania.

Przyczyny zaburzenia

Problem z utrzymaniem wzwodu nie jest spowodowany brakiem zainteresowania seksualnego partnerką – o co kobiety często oskarżają mężczyzn. Przyczyny zanikającej erekcji są złożone. Mogą mieć podłoże organiczne, czyli wynikać z różnych chorób układu krążenia lub układu nerwowego (cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, ale też choroby prostaty, wątroby czy nerek). Częściej jednak ich przyczyny należy upatrywać w psychice. Dotyczy to szczególnie mężczyzn młodych, u szczytu swojej kariery zawodowej, którzy ze zdrowiem nie mają większych problemów.

Gdy w grę wchodzi silny stres, napięcie, przemęczenie i lęki, układ nerwowy przestaje prawidłowo funkcjonować. Pojawiają się zaburzenia erekcji. Czynnikiem przyczyniającym się do występowania problemu z utrzymaniem wzwodu bywa też niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, otyłość, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu.

Leczenie zanikającej erekcji

Aby rozwiązań problem z utrzymaniem wzwodu, przede wszystkim należy zlokalizować jego przyczynę. W tym celu lekarz może zalecić m.in. badania krwi, badanie poziomu cukru itp. U palaczy i mężczyzn nadużywających alkoholu rozprawienie się z nałogiem zwykle rozwiązuje problem. Podobnie jak u osób otyłych i prowadzących niezdrowy tryb życia – zmiana diety i wprowadzenia aktywności fizycznej. Jeśli zaburzenie ma swoje źródło w psychice, lekarz może wskazać sposoby radzenia sobie ze stresem, a w trudniejszych przypadkach – psychoterapię.

Niezależnie od przyczyny zaburzeń erekcji, pacjentowi przepisuje się leki, np. Kamagrę. Zawierająca sildenafil Kamagra usprawnia naturalne procesy odpowiedzialne za występowanie wzwodu. Dzięki temu, że chory odzyska satysfakcję z życia seksualnego, leczenie przebiega szybciej i skuteczniej. O własną seksualność warto dbać – udane życie erotyczne jest niezwykle ważne i wpływa na każdy aspekt ludzkiego funkcjonowania w rodzinie, pracy czy społeczeństwie.

Comments are closed.