• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Skąd biorą się pr

Zaburzenia erekcji dotykają nawet dwudziestokilkulatków. Przybierają one wtedy formę np. ...

Impotencja – wyzwa

Jest poważnym problemem, który spędza mężczyznom sen z powiek. Wpływa ...

Temat nieco skomplik

Impotencja nigdy nie była prostym tematem. Często towarzyszy jej osłona ...

Schorzenie czy powó

Brak erekcji – powód do wstydu czy schorzenie jak każde ...

Tani i skuteczny spo

Brak popędu seksualnego może być wywołany przez wiele różnych czynników, ...

Zaburzenia erekcji dotykają nawet dwudziestokilkulatków. Przybierają one wtedy formę np. wzwodu zanikającego podczas stosunku. Zamiast zamartwiać się utratą sprawności seksualnej, odwiedź lekarza. Problemy z potencją zawsze mają swoją przyczynę i trzeba je leczyć!

Seks to dla młodych mężczyzn bardzo ważna sfera życia. Okres pomiędzy 20. a 30. rokiem życia to dla panów szczyt seksualnych możliwości. W przeciwieństwie do kobiet, które przeżywają go dopiero po 30-stce, a często nawet bliżej 40. roku życia. To właśnie dlatego wielu młodych mężczyzn nie chce mówić o swoich problemach z potencją. A one się zdarzają, i to bardzo często!

Problemy z potencją u młodych mężczyzn

Zacznijmy od tego, iż zaburzenia erekcji w pewnym okresie życia zdarzają się praktycznie każdemu mężczyźnie. Problemy te nie są zarezerwowane wyłącznie dla „seksualnych emerytów”, czyli panów, którzy lata fizycznej świetności mają już dawno za sobą. U mężczyzn młodych kłopotliwy bywa przedwczesny wytrysk. Jednak wraz z nabywanym doświadczeniem, w większości przypadków problem te mija samoistnie. Znacznie bardziej niepokojący może być u młodych panów wzwód niepełny lub zanikający w trakcie stosunku.

Młodzi pacjenci niechętnie sięgają po leki na potencje, takie jak Viagra czy Kamagra. Konieczność leczenia farmakologicznego stawiają na równi z życiową porażką lub brakiem męskości. Tymczasem zaburzenia erekcji nie mają z męskością nic wspólnego. Szczególnie, gdy występują w młodym wieku. Czynnikiem zapalnym najczęściej jest nasza psychika, rzadziej – różnego rodzaju choroby ogólnoustrojowe. Czasem sięgnięcie po tabletki na potencję jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ stanowi pierwszy krok do poprawy jakości życia seksualnego i dawnej sprawności.

Zanikający wzwód – problem w głowie

Przy tym rodzaju zaburzenia seksualnego ciało reaguje w sposób prawidłowy na podniecenie i pieszczoty – ciała jamiste penisa wypełniają się krwią, a to powoduje silną erekcję. Jednak już w trakcie stosunku członek nagle wiotczeje, a przywrócenie go do stanu wzwodu jest bardzo trudne. Wywołuje to silny stres, który wcale nie poprawia sytuacji. Przyczyną zanikającego wzwodu może być stan przemęczenia, nieustanny niepokój np. o pracę czy pieniądze, stres, ale też lęki i traumy z przeszłości. Zaburzenia erekcji pojawiają się, ponieważ układ nerwowy takiej osoby nie pracuje prawidłowo. Mózg nie jest w stanie wprowadzić się w stan odprężenia i relaksu, niezbędny do uzyskania prawidłowej erekcji.

Wzwód niepełny – winny stan zdrowia

W przypadku, gdy ciała jamiste członka nie napełniają się wystarczającą ilością krwi podczas erekcji, mamy do czynienia z tzw. niepełnym wzwodem. Przyczyną takiego stanu najczęściej są problemy natury zdrowotnej, przede wszystkim choroby układu krwionośnego. Przy cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym czy schorzeniach wątroby mechanizm napełniania członka krwią podczas wzwodu zostaje zaburzony. Stąd efekt „miękkiego” penisa podczas stosunku.

Niezależnie od przyczyny problemów z potencją, wymagają one konsultacji lekarskiej. Specjalista najlepiej dopasuje leczenie do indywidualnych uwarunkowań i potrzeb pacjenta.

Comments are closed.