• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Jak nabrać ochotę

Poziom libido jest inne u mężczyzn niż u kobiet. Istnieje ...

Impotencja – wyzwa

Jest poważnym problemem, który spędza mężczyznom sen z powiek. Wpływa ...

Temat nieco skomplik

Impotencja nigdy nie była prostym tematem. Często towarzyszy jej osłona ...

Schorzenie czy powó

Brak erekcji – powód do wstydu czy schorzenie jak każde ...

Tani i skuteczny spo

Brak popędu seksualnego może być wywołany przez wiele różnych czynników, ...

Ból w trakcie próby stosunku jest problemem głównie kobiecym, jednak nie tylko. Powodować go mogą różne choroby i schorzenia, ale również czynniki psychologiczne czy nieodpowiedni partner seksualny.

bol przy stosunku

Suchość pochwy

Najczęstszą przyczyną bólu w trakcie seksu jest nieodpowiednie nawilżenie pochwy. Przyczyn tego problemu jest bardzo wiele, a z reguły jest to błędnie i niedostatecznie przeprowadzona gra wstępna. Brak podniecenia partnerem lub złe miejsce zbliżenia, które nie zapewnia wystarczającego komfortu kobiecie, również są potencjalnymi winowajcami. Trzeba być świadomym, że suchość pochwy zwiększa się wraz z wiekiem pań, nadmiernym wysiłkiem, zmęczeniem czy przebytymi chorobami.

Choroby

Ból może również wystąpić w przypadku, gdy kobieta cierpi na alergię lub choroby skórne. Uczulenia mogą wystąpić przy kontakcie z proszkiem do prania, lubrykantem, a nawet lateksem. Dużym zagrożeniem są również grzybice wszystkich rodzajów i stany zapalne narządów intymnych. Każdy niepokojący objaw powinien być od razu skonsultowany z ginekologiem, by jak najszybciej rozpocząć leczenie. Do psychicznych zaburzeń należy natomiast pochwica, która sprawia, że mięśnie pochwy zaciskają się i uniemożliwiają wprowadzenie członka. Niezbędna może być wizyta u seksuologa i psychologa. Mężczyźni również mogą skarżyć się na ból w trakcie stosunku. Jest on spowodowany najczęściej chorobami i zmianami skórnymi, które zwiększają wrażliwość penisa na dotyk. Do potencjalnych zagrożeń należy również doliczyć nieodpowiednie stosowanie leków na potencję, takich jak Viagra.

Comments are closed.