• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Popular Posts

Jak nabrać ochotę

Poziom libido jest inne u mężczyzn niż u kobiet. Istnieje ...

Impotencja – wyzwa

Jest poważnym problemem, który spędza mężczyznom sen z powiek. Wpływa ...

Temat nieco skomplik

Impotencja nigdy nie była prostym tematem. Często towarzyszy jej osłona ...

Schorzenie czy powó

Brak erekcji – powód do wstydu czy schorzenie jak każde ...

Tani i skuteczny spo

Brak popędu seksualnego może być wywołany przez wiele różnych czynników, ...

Poziom libido jest inne u mężczyzn niż u kobiet. Istnieje też coś takiego jak system blokerów i wzmocnień. Wzmocnieniem popędu dla kobiety może być fakt, że mężczyzna zrobił coś o co został poproszony lub kiedy tego nie zrobił, może wywołać bloker u swojej partnerki. Mężczyźnie nie mają tak zaawansowanych czynników wpływających na podniecenie. Mężczyźni częściej i trwalej odczuwają popęd seksualny. Ponadto bardzo ważnym czynnikiem jest fakt, czy kobieta lub mężczyzna odczuwają satysfakcję z własnej atrakcyjności. Często kiedy brak pewności siebie, to brak tak samo pewności siebie w kontaktach cielesnych. Kolejnym czynnikiem może być śmiałość w tematyce seksu. Jeśli jeden z partnerów wychował się w rodzinie, gdzie otwarcie rozmawiało się o seksie, to nie będzie miał problemów z inicjacją. Jednak jeśli druga strona została wychowana w restrykcyjnej rodzinie, to może okazać się, że rozpoczęcie regularnych stosunków płciowych może być utrudnione. Jeśli w partnerstwie nastaną ciche dni, bo któreś z partnerów nie ma ochoty na seks, to warto o tym porozmawiać i rozpocząć pracę nad sobą i nad relacją w związku. Istnieje wiele przyjemnych technik, które sprawią, że wróci popęd seksualny i chęć współżycia ze swoim partnerem.

Tantra

Zacznij od siebie i poznaj swoje ciało. Zaakceptuj to kim jesteś na codzień i podczas sesku. Jak można oczekiwać, że partner zaakceptuje Twoje ciało jeśli sam tego nie robisz? Kochaj siebie. Tantra to filozofia, która pomoże Ci przejść przez pierwiastki własnego ciała i pomoże zrozumieć jak ważne jest bycie “tu i teraz”. Poprzez akceptację sytuacji nasze ciało odpręża się i ma ochotę na przyjemności cielesne. Stres utrudnia wszystko. Dotyk odpręża i pomaga zapanować nad własnymi lękami. Tantre możesz praktykować samemu lub z partnerem. Jednak warto zacząć od siebie. Poznać własne potrzeby i rozwinąć swój kwiat rozkoszy krok po kroku. Kiedy odnajdziesz siebie, to seks stanie się czymś o wiele przyjemniejszym. Podróżą w nieznane, gdzie sam orgazm nie stanowi celu podróży, a jedynie dodatkową przyjemnością. Pozwól sobie na to, aby rozkosz zaczęłą się dużó wcześńiej niż peirwszys pocałunek. Potęguj w sobie potrzebę kontaktu i dbaj o energię, która się w Tobie tworzy. Zacznij uprawiać jogę, czerpać z chwili obecnej, oddychaj i zauważ jakie to przyjemnie. Dopiero wtedy, kiedy zrobisz dla siebie przestrzeń w kosmosie sensualności dotrzesz do swoich potrzeb, które możesz spełnić wraz ze swoim partnerem. Zadbaj o nastrój i o swoje nastawienie. Spójrz na siebie nago w lustrze i dostrzeż wszystko co może spodobać się Twojemu partnerowi. Pozwól sobie na akceptację siebie i na wiarę w to, że jesteś seksowny lub seksowna. Pozwól sobie na wiarę, że masz prawo do cielesnych uniesień, bo jest to część naszego ludzkiego życia. Wtedy odczujesz najwyższą przyjemność jaką jest sensualna bliskość drugiej osoby.

Kilka sposobów na nabranie ochoty na seks

W dzisiejszych czasach największym problemem, który sprawia, że ludziom odechciewa się seksu, jest stres i brak czasu. Najlepiej wtedy skupić się na tym, aby wypocząć, zadbać o siebie i czuć się dobrze z samym sobą. Przede wszystkim zadbaj o aktywność fizyczną. Zadbasz o swój stan zdrowia, sylwetkę, ale wzrośnie także Twoje poczucie wartości. Zmień rytuały, zabierz z pola widzenia przedmioty, które mogą Cię rozpraszać, zadbaj o nastrojową muzykę i wprowadź się w nastrój. Myśl o seksie pozytywnie. Kontakt z drugim człowiekiem to gra, którą można urozmaicać. Dowiedz się co lubi Twój partner i daj mu chwilę radości. Zmień na chwile swoje przekonania i zobacz jakie to proste. Jeśli masz ogromne blokady, to porozmawiaj z psychologiem, powiedz mu w czym tkwi problem. Najlepszymi sposobami na nabranie ochoty na seks jest: otwarta rozmowa o seksie ze swoim partnerem, rozmowa o potrzebach i oczekiwaniach, ugotowanie wspólnej kolacji, zapalenie zapachowych świec (wanilia jest bardzo sensualna), okrasić spotkanie delikatnie alkoholem. Jeśli jesteś kobietą - zapamiętaj jedną rzecz, jeśli facet Ciebie pragnie, to nie zauważy fałdki czy cellulitu (bądź pewna siebie). Dajcie sobie przestrzeń i akceptację na niedoskonałość w tej sytuacji. Największym afrodyzjakiem jest akceptacja, szczerość i rozmowa.

Bliskość, nie seks

Bliskość to najbardziej sensualna sprawa jaka istnieje na ziemi. Jeśli chcesz doprowadzić do spełnionego seksu, a nie mechanicznego dojścia do orgazmu, to dajcie sobie z partnerem przestrzeń i zrozumienie. Skupcie się na chwili obecnej, dajcie sobie odprężające “tu i teraz”/ Niech to spotkanie zamieni się w uniesienie, a nie mechaniczny seks, który pędzi tak jak pędzi teraz życie. Skupcie się na sobie. Nawet jeśli jesteście parą od wielu lat, to możecie to wszystko wzmocnić i przeżyć od nowa. Zaplanujcie swoją nową rzeczywistość, nową drogę cielesną, poznacie siebie od nowa - centymetr po centymetrze. W czasie dbania o nastrój unikajcie drażliwych tematów, skupcie się na sobie, ofiarujcie sobie ten kawałek przestrzeni tylko i wyłącznie dla siebie. Włączcie swoją ulubioną muzykę, wypijcie ulubione wino i zjedzcie razem ulubione danie. Seksowne mogą też być wspólne chwile i ofiarowanie partnerowi akceptacji i przestrzeni do tego, aby był sobą. W ten czas seks będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Comments are closed.